Preface

We believe that Christianity and homosexuality do not have to contradict each other, so we are moving towards all non-heterosexual Christians. In joint meetings, we share experiences and opinions and walk the path of spiritual development. We pray, we rejoice, we grieve like everyone else. Our life is just a little more rainbow.

O nás

Sme kresťania s inou než väčšinovou sexuálnou orientáciou, príp. rodovou identitou (LGBT+). Spoločne vytvárame bezpečný priestor, kde sa môžeme stretávať, spoznávať, osobnostne, intelektuálne i duchovne rásť a zažiť prijatie. Kladieme si otázky a riešime problémy, o ktorých bežne nemôžeme hovoriť v našich cirkvách, rodinách či práci. Snažíme sa aj pozitívne meniť naše okolie, cirkvi a spoločnosť k čoraz otvorenejšiemu, tolerantnejšiemu a prijímajúcejšiemu prostrediu. Najnovšie sa stretávame pod značkou SIGNUM, ale môžete nás poznať z minulosti aj ako spoločenstvo GayChristians Slovakia (GCS).

Continue reading “O nás”

Aktivity

Priatelíme sa nielen na stretkách. Hľadáme preto aj ďalšie príležitosti rozvíjať vzťahy. Patria medzi ne aj rôzne aktivity, ktoré organizujeme alebo ktorých sa zúčastňujeme.

Continue reading “Aktivity”

Online stretnutia

Vzhľadom na zákerný vírus, ktorý postihol celý svet, sme boli nútení prijať bezpečnostné opatrenia – na istý čas prestať s osobnými stretnutiami a prejsť na online formu stretávania sa. Má to však aj pozitívne stránky: tieto stretnutia sú častejšie (každú sobotu o 20:00) a prístupnejšie (napr. z pohodlia domova alebo aj zo zahraničia).

Continue reading “Online stretnutia”

Pridajte sa k nám

UPOZORNENIE: Nasledujúci text Vás pozýva stať sa členom občianskeho združenia a jeho štruktúr, nie komunity ako takej. Ak chcete s nami tvoriť spoločenstvo cez stretká či účasťou na iných podujatiach alebo len byť s nami v kontakte, napíšte nám cez kontaktný formulár (v sekcii Kontakt).

Jeden zo spôsobov ako podporiť naše snahy, je stať sa súčasťou združenia. Chceli by sme mať širokú a pestrú členskú základňu, v ktorej by boli zastúpení všetci ľudia dobrej vôle bez rozdielu na sexuálnu orientáciu alebo rodovú identitu zo všetkých regiónov Slovenska. Pozývame Vás, aby ste boli členom/členkou združenia.

Continue reading “Pridajte sa k nám”

Napíšte nám

Chcete prísť na naše stretnutia, ale ešte nedostávate mesačné pozvánky? Radi by ste dostávali alebo dávali informácie o novinkách a akciách v rámci e-mailovej skupiny Oznamy? Alebo sa nás chcete niečo opýtať či len zanechať odkaz?

Napíšte nám cez kontaktný formulár a my sa vám ozveme hneď, ako to bude možné.

Continue reading “Napíšte nám”