Online stretnutia

Vzhľadom na zákerný vírus, ktorý postihol celý svet, sme boli nútení prijať bezpečnostné opatrenia – na istý čas prestať s osobnými stretnutiami a prejsť na online formu stretávania sa. Má to však aj pozitívne stránky: tieto stretnutia sú častejšie (každú sobotu o 18:00) a prístupnejšie (napr. z pohodlia domova alebo aj zo zahraničia).

Čo k tomu potrebujete?

  • tablet, smartfón alebo počítač s kamerou a mikrofónom
  • spoľahlivé pripojenie zariadenia na internet
  • pozvánku s odkazom na virtuálnu miestnosť

Na vytvorenie spojenia používame službu Google Meet. Ste vítaní mať zapnutý tak zvuk (mikrofón) ako aj obraz (kameru). K dispozícií je aj čet. V záujme našej spoločnej bezpečnosti platia rovnaké pravidlá ako pri klasických stretnutiach:

  • Stretká sú otvorené najmä pre neheterosexuálnych kresťanov rôznych denominácií a v rôznych životných situáciách, v rôznych fázach coming out-u, vo vzájomnej úcte a bez predsudkov.
  • Čo sa povie na stretku, zostáva na stretku.
  • Od zúčastnených sa očakáva férová diskrétnosť, nie kvôli „tajnej spoločnosti“, ale pre vytvorenie bezpečného priestoru dôvery, prijatia, slobody a otvorenosti.
  • Všetko prebieha v maximálnej slobode. Ak sa ti na stretku nepáči alebo sa tam necítiš dobre, môžeš hocikedy odísť.
  • Máš právo celý čas nič nepovedať alebo zatajiť svoje skutočné meno.
  • Aby sme chránili anonymitu a bezpečnosť zúčastnených, na stretnutiach nenahrávame obraz ani zvuk.

Ak sa pripájate cez smarfón alebo tablet, po kliknutí na odkaz v pozvánke budete presmerovaný na Obchod Play, kde si aplikáciu môžete zadarmo stiahnuť a nainštalovať. Potom budete automaticky prepojený do virtuálnej miestnosti, kde už len zadáte svoje meno a počkáte na schválenie.

Ak sa pripájate cez stolný počítač alebo notebook, po kliknutí na odkaz budete automaticky presmerovaný do virtuálnej miestnosti, nemusíte nič inštalovať. Zadáte len svoje meno a počkáte na schválenie.

Ešte nedostávate náš newsletter s pozvánkami?

Napíšte nám, v skratke sa predstavte a opíšte svoju motiváciu a očakávania od stretnutí. Následne vás zaradíme do zoznamu adresátov, ktorým pravidelne raz za mesiac posielame newsletter s plánovanými akciami na nasledujúci mesiac spolu s pozvánkami na stretnutia. Odosielame ich na konci každého mesiaca.